Ve všech motivačních příručkách je plno příspěvků o opouštění komfortní zóny. Tak já jeden přidám. Já osobně si tedy komfortní zónu raději rozšiřuji, než bych něco opouštěla, takže cože potřebuji tak nutně sdílet? Ne, není to vstávání v 5:00, 21 dní po sobě, to vstávám běžně a kvůli meditaci to není 😊
Ale k věci. V jedné slabší chvilce jsem se nabídla kamarádce, že s ní budu na akci „Zažít město jinak“, v naší obci mezi kopci, prodávat párky v rohlíku. Když se akce blížila, moc se mi do toho nechtělo, ale tak zase jsem charakter, sliby se mají plnit, no ne?
Ono se řekne, párek v rohlíku, ale to máte:
📍 Vypočítat optimální počet párků – to je tak složitý výpočet, na který podle mě má i vliv fáze měsíce a postavení Merkuru vůči Venuši.
📍 Objednat vypočítaný optimální počet párků.
📍 Ve vhodný čas vyzvednout vypočítaný optimální počet párků.
📍 Uskladnit …
📍 To samé s rohlíky. U těch jedna velká výhoda, jejich počet by měl více méně korespondovat s vypočítaným optimálním počtem párků (po letošních zkušenostech doporučuji víc … proč? Čtěte dále⬇⬇⬇).
📍 Stejně tak odhadnout množství dochucovadel, ubrousků atd.
📍 Připravit si dostatečně velké množství drobných – co je to za zvyk, chodit na párek v rohlíku s dvoustovkou?!
📍 Včas nachystat stánek a také sebe. Morálně i fyzicky. Ono takové několikahodinové postávání u stánku dá fakt zabrat.
📍 No a HLAVNĚ!!!! ☝☝☝ Správně vypočítat cenu koncového produktu!!!
A pak už jen celé odpoledne hlídáte vodu v napařovači, množství párků v přístroji, učíte se napichovat rohlíky tak, aby po prvním kousnutí neprotekl kečup zákazníkovi dírou v rohlíku na tričko a tak.
Ještě nutno podotknout, že jsme s kamarádkou nepodcenily ani přípravu vhodného outfitu. Důmyslně jsme přemýšlely, kdo je vlastně náš koncový zákazník a na koho tedy zacílit. Jestli na děti a být za roztomilé kočičky, nebo tatínky a být prostě „hot cat“. Maminky jsme z výběru vyřadily hned, ty hot dog nejí, protože není zdravý. 😉 A jak jsme to vyřešily, můžete sami zhodnotit v přiložené fotodokumentaci.
Fakt je, že ten kostým nám pomohl překonat stud, že zubařka a inženýrka prodávají párky v rohlíku. A proč ne? Každá profese je potřebná, no ne? A myslím, že zapojení do místní komunity je právě to, co ze mě dělá člověka, jehož profese a vlastně i životní poslání je udržitelnost. Já o ní nemluvím, já jí prostě žiju.
Vážení, nebylo to zadarmo. Při 89. párku jsem se těšila na svoji korporátní židli. Tak já si mohla sednout, ale to jsem zase nebyla za tím stánkem vidět a kolemjdoucí si mysleli, že tam nikdo není.
A já upřímně děkuji za tuhle fakt cennou zkušenost a smekám před každým, kdo jde s kůží na trh. 👏 A je jedno, jestli prodává horké párky, kytky nebo uháčkované plyšáky.
Takže až si příště budete kupovat něco u stánku, nezapomeňte se na dotyčnou/ného usmát. Leckdy to má větší sociální dopad než dyžko. Tak to samozřejmě přihoďte také!😉
A jaké máte s netradičním rozšiřováním zóny komfortu zkušenosti Vy? Pochlubte se! Inspirujte!
Leave A Reply